Akcja czytelnicza – Narodowe Czytanie polskich nowel

W dn. 5.09.2019 r. uczennice z klas 5 należące do aktywu bibliotecznego uczestniczyły w akcji czytelniczej – w Narodowym Czytaniu polskich nowel. Impreza czytelnicza odbyła się w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. W tracie spotkania młodzież wysłuchała fragmentów nowel m.in.  Stefana Żeromskiego, Marii Konopnickiej, Brunona Szulca przepięknie odczytanych przez dyrektora Muzeum Podlaskiego Andrzeja Lechowskiego,  poetę i pisarza Wojciecha Karpińskiego, historyków i pisarzy Jana Dworakowskiego i Mariana Olechnowicza. W trakcie spotkania Wojciech Karpowicz zachęcał młodzież do podejmowania prób pisarskich w pięknym języku polskim. Zainteresowani uczniowie otrzymali książki popularnonaukowe z autografami ich autorów, które dotyczyły regionalnej tematyki historycznej. Impreza czytelnicza wpisała się w kalendarz wieloletniej współpracy prowadzonej przez bibliotekę szkolną z Filią nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

Alina Borowska