Festyn rodzinny

W dniu 6 września 2019 roku na terenie naszej Szkoły odbył się festyn rodzinny organizowany pod hasłem „Silna rodzina – Silny samorząd – Silna Polska”. Organizatorami imprezy byli: Centrum Aktywności Społecznej, Centrum Aktywności Wielopokoleniowej oraz Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego.

W programie festynu znalazły się m.in. kąciki malucha, do malowania twarzy, skręcania balonów. Najmłodsi  mogli pograć w gry oraz skorzystać z dmuchańców, trampolin. W ramach poczęstunku została przygotowana bezpłatna wata cukrowa oraz pyszna grochówka.  Zorganizowano stoiska tematyczne: Wodociągów Białostockich, policji, Klanzy, Muzeum Wojska, stowarzyszenia My dla Innych oraz Misji Robotyka. Gościnnie wystąpili reprezentanci „Music&More” oraz Centrum Artystyczno Edukacyjne dla Dzieci i Młodzieży „Tanmuz”. Nasi nauczyciele przygotowali stoiska gdzie dzieci i dorośli mogli nauczyć się sztuki składania papieru – Origami, pisania piórem gęsim, tworzenia pocztówek historycznych, programowania za pomocą Ozobotów. Duże zainteresowanie wzbudziły gry bitewne prezentowane przez naszych uczniów. Pedagodzy zorganizowali również pokaz strojów historycznych, fitness dla chętnych oraz  konkursy: wiedzy na temat miasta Białegostoku, rzutów do kosza, strzelania bramek oraz przeciągania liny.