Wycieczka klas 7B, 7D i 7E do Warszawy

3 czerwca uczniowie klas 7B, 7D i 7E pod opieką swoich wychowawczyń pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zwiedzaliśmy ekspozycję przedstawiającą walkę i codzienność powstania na tle okupacji, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. Następnie spacerkiem dotarliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, bo tam mieliśmy zamówiony obiad. A po obiedzie, oczywiście, deser, czyli warsztaty w Manufakturze Czekolady. Każdy z nas ozdobił i zapakował swoją własną czekoladę. Dowiedzieliśmy się też, jak rośnie i w jaki sposób jest przetwarzane ziarno kakaowca i co to znaczy temperowanie czekolady. Na zakończenie wycieczki został nam spacer po Starym Mieście i do wyboru – lody, lemoniady, pamiątki.

Anita Duda