Sukcesy uczniów w wojewódzkim konkursie pt. „Skarby podlaskiej architektury”

W dniu 7 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na makietę zabytku z województwa podlaskiego pt. „Skarby podlaskiej architektury”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 37 w Białymstoku pod honorowym patronatem Muzeum Historycznego Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Spośród 37 prac, które wpłynęły na konkurs, organizatorzy nagrodzili aż 5 makiet wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Miejsca na podium oraz wyróżnienia zdobyli:

• w kategorii indywidualnej:
    • Kacper Zalesko (kl. 4 C) – I miejsce za pracę „Dom Rozentala w Białymstoku”
  • w kategorii zespołowej:
    • Łukasz Bielski, Mateusz Jasiński, Kornel Kulesza i Dominik Zagórski (kl. 6 E) – I miejsce za pracę „Meczet w Kruszynianach”
    • Krzysztof Andraka, Yusup Bolatov i Mateusz Paweł Gnyś (kl. 6 B) – III miejsce za pracę „Kaplica pw. Świętych Równych Apostołom Konstantyna i Heleny w Jałówce”
    • Dominika Olszewska, Kinga Pawłowicz, Wiktoria Stalończyk i Julia Tołwińska (kl. 5 A) – wyróżnienie za pracę „Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku”
    • Natalia Dec, Gabriela Kułakowska, Jan Franciszek Małyszko i Weronika Olszewska (kl. 6 C) – wyróżnienie za pracę „Dworzec PKP w Białymstoku”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Majewska