Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

29 marca 2019r. uczniowie kl. 5 D uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w ramach III edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, która odbyła się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Zajęcia wzbogacone zostały prezentacją multimedialną o życiu i twórczości, znanej wielu pokoleniom dzieci i młodzieży, pisarki, Małgorzaty Musierowicz. Młodzi czytelnicy mieli także okazję porozmawiać o przeczytanych fragmentach książki pt. „Opium w rosole” oraz wziąć udział w kalamburach dotyczących tytułów lektur szkolnych. Na zakończenie uczniowie w grupach projektowali okładkę do najnowszej książki pisarki i rozwiązywali zagadki sprawdzające wiedzę zdobytą podczas zajęć.

Sądzimy, że dzięki tak ciekawej lekcji bibliotecznej wzrośnie zainteresowanie twórczością Pani Małgorzaty Musierowicz, której wiele książek znajduje się w naszej bibliotece szkolnej.

Małgorzata Jabłońska