Festiwal piosenki w Szkole Podstawowej nr 47

Festiwal8edycja003

13 marca 2019r. w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbył się miejski konkurs piosenki pt. „Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka”  przeznaczony dla dzieci z klas 0 – IV oraz wnuków wraz z dziadkami i babciami.

W tym roku odbyła się już VIII edycja Festiwalu. Organizatorkami konkursu były nauczycielki z SP 47: Agnieszka Myszkowska i Ewa Wojciuk. Wzięło w nim udział wielu solistów z 11 białostockich szkół oraz 6 wielopokoleniowych duetów.
Dzieci i dziadkowie zaprezentowali bardzo szeroki repertuar muzyczny, m.in. takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Halna Kunicka, Karin Stanek i wielu, wielu innych. Ciekawostką były interpretacje przebojów, takich jak: „Co się stało z mamą?”, „Wesoły deszczyk”. W tym roku zapierały dech w piersiach stroje wykonawców, które były starannie dopasowane do treści i nastroju wykonywanego utworu oraz wysoki poziom umiejętności wokalnych.

Celem festiwalu jest kultywowanie niezwykle pięknych piosenek z dawnych lat, wzmacnianie więzi z rodziną, a szczególnie dziadkami, ukazanie dzieciom klimatu dawnych czasów, a także wzbudzenie szacunku do dawnej kultury.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Oto lista laureatów:

Kategoria- Babcie i Dziadkowie z wnukami:

                Magdalena Chołko z babcią Anną Bigosińską – I miejsce

                Kinga Szymańska z dziadkiem Pawłem Szymańskim – II miejsce

                Stanisław Prokopiuk z dziadkiem Kazimierzem Prokopiukiem – III miejsce

Kategoria klas 0 – I

                Wiktoria Murzińska- I miejsce

                Julia Dzieszko – II miejsce

                Blanka Trojgo – III miejsce

Kategoria klas II- III

Julia Wyszyńska- I miejsce

Amelia Wiercińska- II miejsce

Rafał Kotowski- III miejsce

Krzysztof Sokołowski- wyróżnienie

Klasa IV

Zofia Borowska – I miejsce

Magdalena Konończuk – II miejsce

Zuzanna Trojgo- III miejsce

Łucja Tołczyk- wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.