XVII Święto Origami

W sobotę, 2 marca 2019 r., SP 47 zapełniła się dużymi i małymi miłośnikami składania papieru. Święto Origami po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem. Honorowym patronatem imprezę objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Komendant Miejski Policji, WORD w Białymstoku. Patronat  medialny sprawowała Telewizja Białystok. XVII Święto Origami połączone było tradycyjnie z rozstrzygnięciem Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”. Z pomocą sponsorów, już po raz XII hojnie nagrodziliśmy 124 laureatów ze szkół i przedszkoli województwa podlaskiego. Wyróżnione prace oglądać można na wystawie pokonkursowej „Bajkowy świat origami” w SP 47. W tym roku również my zaskoczyliśmy naszych wieloletnich darczyńców. Pani Dyrektor Halina Hapunik uhonorowała ich tytułem „Przyjaciel Szkoły 47” i wręczyła pamiątkowe statuetki hetmana Branickiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę. Entuzjaści origami spotkali się na warsztatach prowadzonych przez animatorki  z Białostockiego Klubu Polskiego Centrum Origami, mieli też okazję uczestniczyć w degustacji herbat japońskich i sushi. Miłym prezentem dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Jak zwykle dużym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyło się pisanie imion pismem japońskim prowadzone przez panią Annę Nemoto i pana Hiroshi Nemoto, lektorów Szkoły Języka Japońskiego „Akari” w Białymstoku. Zainteresowanie budził również kiermasz papierowych kwiatów i pocztówek. Dochód ze sprzedaży zasili konto wspieranego przez naszą szkołę, małego Krystiana.

Relację z imprezy zamieściły 2 marca programy „Obiektyw” i „Teleexpress extra”.  Artykuły o nas można przeczytać na stronie internetowej „Gazety Współczesnej”, czy „Wschodzący Białystok” na Facebooku.

Po raz kolejny Święto Origami okazało się ciekawym pomysłem na wspólną zabawę całych rodzin i atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w sobotnie przedpołudnie.