III Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”

Dnia 7 lutego 2019 roku, piętnastu najlepszych czytelników klas IV, udało się do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W ramach III Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie” mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach, które poprowadziła Pani Zofia Olek-Redlarska – autorka wierszy dla dzieci, ale i dorosłych.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Na początku Pani Zofia Olek-Redlarska opowiedziała o sobie, a następnie przeczytała kilka fragmentów „Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie wysłuchali także różnych wierszy poetki. Największe emocje wśród uczniów wzbudziło zadanie, które polegało na stworzeniu ilustracji do jednego wybranego przez siebie wiersza. Powstały piękne ilustracje, które później zostały pokrótce omówione. Będą one inspiracją dla autorki do jej nowopowstałej książki.

Podsumowaniem całego spotkania była możliwość zakupu książek Pani Z. Olek-Redlarskiej. Dodatkowo uczniowie otrzymali autografy, a także mogli zrobić sobie zdjęcia.

 

Marta Szczygielska