Eliminacje do szkolnego teleturnieju „Odkryj Europę z Klemensem”

6 lutego 2019 roku odbyły się eliminacje do szkolnego turnieju „Odkryj Europę  z Klemensem”, w których uczestniczyło 8 drużyn z klas VI –VII. Zawodnicy zmierzyli się z testem złożonym z 30 pytań. Za rozwiązanie całego testu drużyny mogły otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Oto wyniki porannych eliminacji:

  1. Śnieżynki , kl. 7e – 37 pkt.
  2. Nie wiem , kl. 6d – 25 pkt.
  3. Team Żądnych Wyzwań, 6d -20 pkt.
  4. Princess lolz, 6b i 6d – 18 pkt.
  5. Liski, kl. 7e – 15 pkt.
  6. Polish Sheep, kl. 7c – 15 pkt.
  7. Pędzące sandały, kl. 7c – 14 pkt.
  8. Człowieki z Podlasia, kl. 6b i 6d – 13 pkt.

Do finału przeszły trzy drużyny, które zdobyły najwięcej punktów!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wspólnego kibicowania w finałowym teleturnieju, który odbędzie się 13 lutego 2019 r. o godz. 10:45 w sali gimnastycznej.

Teleturniej stanowi główny element projektu, który jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”, mającego na celu upowszechnienie wiedzy na temat krajów Europy wśród polskiej młodzieży.

 

Organizatorzy: A. Majewska, M. Nikonowicz