Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Koszykówce Dziewcząt

mistrzostwa województwa w piłce koszykowej

20 grudnia odbył się w naszej szkole historyczny Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Koszykówce Dziewcząt. Historyczny, ponieważ ostatni w gimnazjach ,a pierwszy w ośmioletniej szkole podstawowej. Uczennice naszej szkoły zdobyły Mistrzostwo Województwa Podlaskiego bez żadnej porażki , pomimo tego iż 1/3 zespołu jest młodsza o rok, a 3/4 o 2 lata od reszty zespołów. Zawody miały uroczystą oprawę. Podczas otwarcia turnieju zespoły zostały wprowadzone przez uczniów z tabliczkami z nazwą poszczególnych szkół przy oprawie muzycznej. Zawody otworzyła pani wicedyrektor Bożena Laskowska. Po część oficjalnej odbył sie pokaz wsadów do kosza zaprezentowany przez uczniów kl. VIII b Szymona Jasińskiego oraz Dawida Sarosieka. W przerwie między drugim ,a trzecim meczem wystąpiły uczennice z pokazem tanecznym oraz został odtańczony taniec „Tunak” przez wszystkie zespoły oraz kibiców. Na zakończenie zawodów zostały wręczone przez panią wicedyrektor Marlenę Sokół puchary , medale oraz statuetki indywidualne.
Wyróżnienia indywidualne:
MVP – Maria Zdanowicz
I piątka turnieju – Oliwia Baran
Najlepsza zawodniczka w zespole – Patrycja Kisiel
Wyróżnienie trenera – Anastasiya Shevel
Wyróżnienie specjalne : Największa Nadzieja Podlaskiej Koszykówki – Justyna Adamczuk
Mistrzynie Województwa Podlaskiego : Maria Zdanowicz, Oliwia Baran, Oliwia Dermiaha, Oliwia Olszewska, Patrycja Kisiel, Justyna Adamczuk, Anastasiya Shevel, Izabela Lewończuk, Zofia Gutowska, Aleksandra Kondraciuk, Kinga Grabowiecka, Barbara Popławska, Julia Ostaszewska, Julia Maryszczuk.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w Mistrzostwach Polski