Mistrzostwo Województwa w Koszykówce Chłopców klas VI

Mistrzostwo Województwa w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców klas VI

Dnia 18.12.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Igrzyskach Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze zespoły chłopców naszego województwa: SP Puńsk, SP9 Łomża, SP 19 Białystok oraz SP 47 Białystok. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a pierwsze trzy zespoły – medale.

MVP Finału Województwa Podlaskiego w Igrzyskach Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców został Kacper Szuszkiewicz

Najlepszym zawodnikiem zespołu  został Paweł Olszewski

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 47 Białystok
  2. SP 19 Białystok
  3. SP 9 Łomża
  4. SP Puńsk

Skład zespołu: Andraka Krzysztof, Bolatov Yusup, Busłowski Szymon, Iwaniuk Krystian, Kisiel Kamil, Klim Jakub, Lutostański Szymon, Marcinkiewicz Michał, Olszewski Paweł, Roszkowski Jakub, Ruszkiewicz Jan, Sawicki Mateusz, Szuszkiewicz Kacper, Walczak Sebastian, Winnicki Ernest.

Trener zespołu: Sinielnikow Andrzej

Chłopcy wywalczyli prawo startu w Mistrzostwach Polski w Igrzyskach Dzieci w Mini Koszykówce, które odbędą się wiosną 2019r.

 

DZIĘKUJEMY wszystkim fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wsparcie i kibicowanie!

Małgorzata Rajchemba