Akademia Przyszłości

W sobotę 15 grudnia 2018 roku wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w wydarzeniu kolegialnym Akademii Przyszłości działającej przy naszej szkole. Wydarzenie miało na celu wykonanie różnego rodzaju ozdób świątecznych z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wolontariusze wykonywali bardzo ładne ozdoby świąteczne wraz ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, którzy są w programie Akademia Przyszłości. Pomogli również w ustawieniu stolików i rozłożeniu poczęstunku.

Akademia Przyszłości jest programem, który uczy dziecko wygrywać, pokazuje jego dobre strony i podnosi samoocenę. Program ma na celu przeprowadzanie dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. A w tym wszystkim pomagają cotygodniowe regularne spotkania jeden na jeden (tutor-dziecko) i różne wydarzenia organizowane przez Akademię Przyszłości.

Katarzyna Duchnowska