Akcja czytelnicza „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Właśnie dlatego uczniowie klas II brali udział w akcji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, który miał zainspirować dzieci do czytania. Cała akcja trwała 21 dni, kiedy to każdy uczeń miał za zadanie codziennie przez 10 min czytać książkę, za co był wynagradzany naklejką.

Na koniec całej akcji w dniu 19.10.2018r. odbyły się szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas II – 103 osoby, wychowawcy klas oraz nauczyciele bibliotekarze. Impreza odbyła się na korytarzu szkolnym, gdzie wspólnie przeczytaliśmy fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci czytały także fragmenty ulubionych książek, które zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom. Dodatkową atrakcją było wspólnie zaśpiewanie piosenki o Gangu Słodziaków.

Dodatkowo uczniowie klasy 2a, 2b i 2e wzięli udział w konkursie edukacyjnym, na który wykonali piękne i kolorowe komiksy dotyczące dalszych przygód Gangu Słodziaków. Niestety, żadnej z klas nie udało się zwyciężyć. Mimo to serdecznie dziękujemy za zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Jak mówi stare łacińskie przysłowie: „Per aspera ad astra” – Przez trudy do gwiazd 🙂

Cała galeria prac naszych uczniów dostępna jest na: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/galeria-prac/

Marta Szczygielska

Alina Borowska