Miejski Konkurs Krasomówczy OPOWIADAMY POLSKIE LEGENDY

Obrazek wyróżniający - świetlica

Miejski Konkurs Krasomówczy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku
„Opowiadamy polskie legendy”

Dnia 30 października 2018 roku o godzinie 9.00 odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Krasomówczy „Opowiadamy polskie legendy” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorami konkursu były panie: Anna Tomaszewicz, Barbara Panasko i Paulina Romaniuk.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Na początku wystąpiły dzieci z klas drugich:
– Lena Mogilewska SP 19 w Białymstoku „O sielawowym królu” ( 1 miejsce w konkursie),
– Patrycja Mickiewicz SP 19 w Białymstoku „Legenda o Bazyliszku” ( 2 miejsce w konkursie),
– Lena Perkowska SP 19 w Białymstoku „ O Warsie i Sawie” (ex aequo 3 miejsce w konkursie)
– Mateusz Stepaniuk SP 47 w Białymstoku „Legenda o Bazyliszku” (ex aequo 3 miejsce w konkursie).
Następnie przygotowane przez siebie legendy zaprezentowali uczniowie z klas trzecich. Spośród nich wyróżniona została Angelina Korch z SP 47 w Białymstoku, która opowiadała legendę „ O Lechu, Czechu i Rusie” (ex aequo 3 miejsce w konkursie).
Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: pani Justyna Mnich, pani Katarzyna Smolej oraz pani Ewa Sak. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wspaniałe nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!
Opracowały:
Paulina Romaniuk
Anna Tomaszewicz
Barbara Panasko