Bezpłatne zajęcia z robotyki Lego Mindstorms EV3 z CAW

Uprzejmie informujemy, że nabór na zajęcia został zakończony.

Zajęcia z robotyki Lego Mindstorms EV3 w ramach działań Centrum Aktywności Wielopokoleniowej

W ramach działań Centrum Aktywności Wielopokoleniowej funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 47 im Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku zostały zorganizowane bezpłatne zajęcia z robotyki Lego dla starszych dzieci 10-14 lat, przy wsparciu osób dorosłych. Odbywać się będą one od listopada 2018r., w poniedziałki, w godzinach 16:30-18:00, w sali 201.

Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój u dzieci umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego, twórczego myślenia. Program warsztatów został tak opracowany, aby umożliwić dzieciom systematyczne zdobywanie wiedzy i nauczyć praktycznych umiejętności.

Mali konstruktorzy konstruują, budują, programują i wprawiają w ruch roboty

z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms EV3. Roboty te są podłączone do komputerów. W skład zestawu Mindstorms EV3 oprócz klocków wchodzą też skomplikowane części elektroniczne. W zestawie znajduje się m.in. Inteligentna Kostka EV3 – mały ale potężny komputer używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników. Posiada ona wsparcie dla technologii Bluetooth oraz WiFi, pozwala na programowanie robota. Dodatkowo w zestawie znajdują się trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni), ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła / koloru, żyroskop, dwa czujniki dotyku.

W trakcie zajęć, z robotyki z Lego MINDSTORMS mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania.

Zajęcia, choć sprzyjają pracy w parach z dziadkami czy rodzicami pogłębiając ich więzi dzięki kreatywnej formie spędzania czasu wolnego, pozwalają jednak każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.

Zapraszam serdecznie Anna Bach

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w zajęciach należy wypełnioną Kartę Zgłoszeniową przesłać na adres caw@sp47.bialystok.pl, bądź złożyć bezpośrednio u osoby prowadzącej zajęcia.

KARTA ZGŁOSZENIA – robotyka [docx]