Świetlica szkolna

Świetlica w Szkole Podstawowej Nr 47 to miejsce wyjątkowe, do którego uczęszcza spora gromadka dzieci, dlatego wiele się tu dzieje. Uczniowie mogą odpocząć w przyjaznej atmosferze, aktywnie spędzić czas wśród kolegów i koleżanek, odrobić lekcje czy wziąć udział w zajęciach tematycznych. Posiadamy kilka pomieszczeń: świetlicę dolną, w której przebywają uczniowie klas 0-I, świetlicę górną dla uczniów klas II-IV oraz salę do cichej pracy, niezastąpioną podczas odrabiania lekcji, czytania książek i pracy kół zainteresowań.

Organizujemy wiele zajęć, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości dzieci. Stwarzamy im możliwość rozwijania kontaktów rówieśniczych, zainteresowań i uzdolnień. Regularnie prowadzone są  zajęcia: plastyczno-techniczne, muzyczne, czytelnicze, prozdrowotne, edukacji cyfrowej, pomocy psychologicznej oraz regionalne. Organizujemy różnego rodzaju konkursy i akcje charytatywne. Realizujemy wiele  ogólnopolskich projektów, np.:  ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem!”,  ogólnopolski program edukacji cyfrowej świetlic szkolnych „Mega Misja”, ogólnopolski projekt edukacji filmowej „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Współpracujemy z lokalnymi instytucjami i środowiskami. Staramy się zaszczepić w naszych dzieciach tolerancję i szacunek do drugiego człowieka.