Klub Origami

Origami to tradycyjna wschodnia sztuka składania papieru. Jest ciekawą metodą, narzędziem wspierającym rozwój dziecka. Wielu nauczycieli naszej szkoły dostrzegając potencjał, jaki posiada sztuka origami w wychowaniu i kształceniu dzieci, włączyła tę formę w swój program pracy.

Zajęcia Koła Origami rozwijają zdolności i zainteresowania uczniów. Bogactwo wzorów i prostota materiału pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej i zachęca do tworzenia przez wszystkie dzieci, bez względu na ich indywidualne uzdolnienia. Zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, nie ogranicza inicjatywy dziecka i nie hamuje jego działania.

I wystawa prac dzieci z cyklu „BAJKOWY ŚWIAT ORIGAMI” odbyła się już w roku 2002. W 2004 roku zainaugurował działalność Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami.

Od 2002 r. w szkole odbywa się duża impreza dla białostoczan – „ŚWIĘTO ORIGAMI”.  Podczas zajęć warsztatowych pod okiem animatorów sztuki origami, dzieci i dorośli uczą się składać popularne modele o różnym stopniu trudności. Święto Origami wpisało się już na stałe w kalendarz imprez SP 47 i Białegostoku. W roku 2017 obchodziliśmy jubileusz XV – lecia naszej zabawy.

Od 2006 roku organizujemy REGIONALNY KONKURS „MISTRZ ORIGAMI”. Jego celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji dzieci oraz propagowanie sztuki origami jako atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego. Adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów województwa podlaskiego. Co roku honorowym patronatem Święto Origami i konkurs obejmują: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa  Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku  i Komendant Miejski Policji w Białymstoku. Tradycyjnie wspiera nas Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a patronat medialny sprawuje TVP Białystok.