Wolontariat

W szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu, jego członkami są wszyscy chętni uczniowie klas VII – VIII.

Członkowie SzKW nie mogę samodzielnie, bez zgody opiekuna podejmować działań w zakresie wolontariatu,  na początku swojej działalności w SzKW podpisują porozumienie o współpracy i przedstawiają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na działanie w Wolontariacie.

Aktywność wolontariuszy ukierunkowana jest na dwa zasadnicze obszary: środowisko szkolne i środowisko pozaszkolne. Na terenie szkoły Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje z:

1. a) Samorządem Uczniowskim
  2. b) Kołem Caritas i Kołem Misyjnym
  3. c) Szkolną Dryżyną Harcerską
  4. d) Świetlicą Szkolną

W ramach działalności w środowisku pozaszkolny Szkolne Koło Wolontariatu może nawiązać współpracę z różnymi instytucjami, innymi szkołami oraz osobami prywatnymi.