Święto Szkoły – Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Tegoroczne Święto Szkoły, które obchodziliśmy 18 października, miało szczególnie uroczysty charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Białegostoku pan Tadeusz Truskolaski, pani Bożena Dzitkowska, reprezentująca Podlaskiego Kuratora Oświaty, pan Sławomir Nazaruk i pan Paweł Myszkowski – Radni Miasta Białystok, pani Ewa Mituła – Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego wraz z współpracownikami. Przybyli również zaprzyjaźnieni księża proboszczowie z pobliskich parafii, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, kierownictwo Administracji Osiedla Dziesięciny I i II, a także władze związków zawodowych. Powitani zostali specjalni goście, Przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie klas 0 – III, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi, a także goście programu Erasmus + z Włoch, Portugalii i Turcji. Pani dyrektor Halina Hapunik przypomniała, że szkoła funkcjonuje już 27 lat i cieszy się dobrą renomą. Serdecznie zaprosiła wszystkich zebranych do udziału w uroczystościach.

Pierwszą część spotkania zdominowali pierwszoklasiści, którzy wraz z rodzicami i nauczycielami składali ślubowanie na sztandar szkoły. Zostali oni pasowani na uczniów pod przewodnictwem pani wicedyrektor Urszuli Jurczykowskiej, w asyście młodzieńca, który przypominał wyglądem hetmana Jana Klemensa Branickiego. Tę część prowadziła pani Katarzyna Madura-Gryko, która najpierw sprawdziła umiejętności najmłodszych, a następnie pogratulowała wspaniałego przygotowania. Piękny występ uczniów nagrodzony został ciepłymi brawami i upominkami od pana Prezydenta.

Była to również okazja do uhonorowania przez przedstawiciela Podlaskiego Kuratora Oświaty laureatów Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego: Jana Małyszko z kl. VIc,  Aleksandry Bakunowicz i Dominiki Roman z kl. VIII c oraz nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu: pani Katarzyny Kruglicz i pani Anety Oksieńciuk.