Święto Szkoły – Rocznica nadania imienia szkole

Popołudniowe świętowanie, które rozpoczęło się 18 października o godzinie 13.30, skupiło uczniów klas IV – VIII, którzy przygotowali przepiękną uroczystość z okazji rocznicy nadania imienia naszej szkole, którą zazwyczaj obchodzimy 20 października. Na sali mogliśmy zobaczyć hetmana Jana Klemensa Branickiego i jego małżonkę Izabelę Branicką w asyście dam dworu. Uczennice i uczniowie w przepięknych barokowych strojach witali magnata i jego małżonkę oraz ofiarowali im symboliczny prezent. Barokowa muzyka umilała czas, który wszystkim przypominał minione czasy.

Pomysłodawczyniami całego przedsięwzięcia były panie opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Izabela Skup, pani Katarzyna Kruglicz i pani Joanna Rutkowska – panie zorganizowały konkurs na najciekawszą kreację barokową. Ponad 70 uczniów wzięło udział w rywalizacji, gdyż kreacje były przygotowywane przez kilka tygodni przez uczniów, przy współpracy kolegów i koleżanek z klas oraz przy wsparciu rodziców. Jury, któremu przewodniczyła pani wicedyrektor Marlena Sokół, wraz z gośćmi programu Erasmus + wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce otrzymała klasa VII b (w kreacji Izabela Lewończuk), II miejsce – klasa IV d (Jakub Łapiński) oraz III miejsce – klasa V d (Urszula Rutkowska).

Następnie nadszedł czas nagrodzenia wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych z okazji Święta Szkoły. Pani wicedyrektor Marlena Sokół wręczyła nagrody uczniom w konkursach:

– Pocztówka Urodzinowa Jana Klemensa Branickiego:

1. miejsce: Michalina Burchart z kl. IVd
  2. miejsce: Katarzyna Cherry z kl. IV d
  3. miejsce: Michał Bogusz z kl. IV f

– Życie Jana Klemensa Branickiego – komiks:

1. miejsce: Maria Rusiłowicz z kl. VIId
  2. miejsce: Kinga Grabowiecka z kl. VII b
  3. miejsce: Maja Leoniuk z kl. VII d

– Budowle Jana Klemensa Branickiego:

1. miejsce: Weronika Ramotowska z kl. VI c
  2. miejsce: Jan Małyszko z kl. VI c