Święto Szkoły – Otwarcie Centrum Aktywności Wielopokoleniowej

Kolejnym elementem obchodów Święta Szkoły było uroczyste otwarcie o godzinie 11.00, Centrum Aktywności Wielopokoleniowej, które służyć będzie wszystkim mieszkańcom osiedla Dziesięciny i mieszkańcom Białegostoku. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli p. Agnieszka Koniecko, p. Łukasz Pawłowski oraz p. Łukasz Komosa – nauczyciele naszej szkoły, którzy napisali projekt w ramach „Budżetu Obywatelskiego Białystok 2016”.  Pani dyrektor Halina Hapunik serdecznie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się od powstania Centrum Aktywności i poprosiła o dalszą pomoc w kontynuowaniu tego przedsięwzięcia. Po prezentacji próbki zajęć proponowanych w Centrum (części artystycznej) pan Prezydent przedstawił kroki, jakie miasto poczyniło, by tę ideę urzeczywistnić oraz pogratulował wszystkim, którzy byli zaangażowani w to dzieło. Następnie przybyli duchowni pobłogosławili i poświęcili Centrum.

Prowadząca całą uroczystość – pani Katarzyna Smolej zaprosiła wszystkich gości, wraz z Prezydentem na otwarcie miasteczka ruchu drogowego, które jest częścią projektu Centrum Aktywności. Znajduje się ono tuż przy sali gimnastycznej, obok boiska szkolnego. Miejsce to posiada jezdnie, oznakowanie pionowe i poziome, rondo oraz tory. Uczniowie wszystkich klas mogą z niego korzystać, a zwłaszcza ci, którzy będą zdawali egzaminy na kartę rowerową – mogą kształcić w praktyce swoje umiejętności, pod okiem nauczyciela techniki.