Goście programu Erasmus + biorą udział w Święcie Szkoły

Erasmus +

W tegorocznym Święcie Szkoły, które obchodziliśmy 18 października, brali udział nasi specjalni goście z programu Erasmus + z Włoch, Portugalii i Turcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnie podziwiali różne aktywności, oferowane w ramach Centrum Aktywności Wielopokoleniowej. Dopytywali także o inne projekty zaproponowane przez nauczycieli naszej szkoły, z Budżetu Obywatelskiego Białystok na bieżący rok. Niemałym zaskoczeniem okazało się miasteczko ruchu drogowego, które jest częścią projektu Centrum Aktywności, a z którego mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły.

Zwieńczeniem całego dnia było podziwianie przepięknych kreacji przygotowanych przez uczniów, na uroczysty bal Jana Klemensa Branickiego i Izabeli Branickiej. Jury, które oceniało projekty, składało się z gości programu Erasmus +. Były to trzy panie, które reprezentowały swoje kraje: Włochy, Portugalię i Turcję. Był to dzień pełen wrażeń, rozmów a także wymiany doświadczeń między partnerami projektu. Pani dyrektor Halina Hapunik przyjęła gratulacje od gości, za tak wspaniałe funkcjonowanie placówki.