Podlaskie Dni Książki – warsztaty literacko-plastyczne „Moja historyczna książka”

W dniu 19.10.2018r. chętni uczniowie z naszej szkoły, w ramach Podlaskich Dni Książki, uczestniczyli w projekcie czytelniczym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wśród bogatej oferty różnego rodzaju imprez czytelniczych
i historycznych, wybraliśmy warsztaty literacko-plastyczne, które poprowadziła p. Grażyna Bąkiewicz – pisarka, historyk i nauczyciel z Łodzi.

Pierwszą częścią spotkania był wykład dotyczący tematyki książek, których autorką jest p. Grażyna Bąkiewicz. Następnie został on połączony z panelem dyskusyjnym, podczas którego uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą historii Polski (a nawet nie tylko). Pani Grażyna Bąkiewicz była zachwycona poziomem naszej historycznej świadomości narodowej, a nawet wyróżniła jednego z naszych uczniów z klasy VD nazywając go „przyszłym wybitnym historykiem”. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. J

Podczas warsztatów w trzech grupach tworzyliśmy także lapbooki, które są czymś
w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Nasze dotyczyły między innymi króla Kazimierza Wielkiego czy polskich symboli narodowych.

Na zakończenie imprezy każdy mógł kupić książkę oraz dostać autograf od p. Grażyny Bąkiewicz. Ponadto każdy z uczestników otrzymał trzy gadżety: zakładkę do książki, długopis oraz przypinki promujące warsztaty.

 

Marta Szczygielska

Alina Borowska