Oferta psychologa

Zadania psychologa w szkole:

1. Psycholog prowadzi rozmowę, obserwację lub badania psychologiczne w postaci kwestionariusza lub testu w celu:

-zdiagnozowania  potrzeb i możliwości ucznia,

– określenia przyczyny napotkanych trudności i niepowodzeń ucznia,

-zdiagnozowania sytuacji wychowawczej,

a następnie udziela pomocy psychologicznej odpowiednio do potrzeb, pomaga rozwiązywać problemy wychowawcze i wspierać rozwój uczniów.

2. Podejmuje działania z zakresu profilaktyki problemów z którymi zmagają się dzieci i młodzież.

3. Prowadzi działania interwencyjne i mediacyjne w sytuacjach kryzysowych.

4. Pomaga rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu możliwości, predyspozycji i uzdolnień.

5. Wspiera nauczycieli i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zapraszam dzieci i młodzież do kontaktu, gdy doświadczają sytuacji kryzysowej, chcą porozmawiać o czymś dla nich ważnym, poradzić się, doświadczają trudności w kontaktach z innymi uczniami, mają trudności w nauce lub są zainteresowani rozwojem osobistym. Praca z psychologiem jest dobrowolna. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa.

mgr Magdalena Zimińska