Biblioteka

Biblioteka szkolna posiada ponad 16 tysięcy woluminów. Wyposażona jest w literaturę piękną i popularnonaukową. Na literaturę piękną składają się książki: obyczajowe, przygodowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczne,baśnie, bajki, wierszyki, poezje, dramaty oraz lektury obowiązkowe i uzupełniające. Prenumerowanych jest 12 tytułów czasopism.

W czytelni szkolnej funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Do dyspozycji uczniów są cztery komputery z dostępem do internetu.

Nauczyciele bibliotekarze prowadzą szeroko zakrojoną pracę z uczniami. Przy bibliotece działa aktyw biblioteczny i łącznicy klasowi. Organizują imprezy czytelnicze, które weszły do tradycji szkoły m. in. Miejski konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”; Wojewódzki konkurs krasomówczy „Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady”; Tydzień z Książką i Mediami; szkolne obchody Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Alina Borowska