Uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku

Ogłoszenia bieżące - obrazek wyróżniający

Uroczyste oddanie do użytku pięknego, nowego budynku – Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku – nastąpi 18 października (czwartek) 2018 roku, o godzinie 11.00.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane i liczymy, że na tę uroczystość przybędą włodarze naszego miasta.

Pomysłodawcami tego wyjątkowego miejsca są p. Agnieszka Koniecko, p. Łukasz Pawłowski oraz p. Łukasz Komosa. Centrum powstało w ramach ,,Budżetu Obywatelskiego Białystok 2016”. Inicjatywę naszych nauczycieli poparło aż 4991 mieszkańców naszego miasta, dzięki czemu znaleźliśmy się na 5 miejscu spośród 18 najlepszych projektów.

Zajęcia realizowane w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej (świetlicy wielopokoleniowej) mają na celu integrację wielopokoleniową, aktywizację różnych grup wiekowych – dzieci, rodziców, dziadków. Gdy rodzice zgłoszą potrzebę zagospodarowania czasu w sposób aktywny, gdy brakuje im pieniędzy lub pomysłów – świetlica służy pomocą i wsparciem. Grupą docelową stanowią wszystkie grupy wiekowe mieszkańców Białegostoku, osoby niepełnosprawne, i ich rodzice, a także rodziny w trudnej sytuacji materialnej. W dużej mierze projekt obejmuje mieszkańców osiedla Zawady, Dziesięciny I i Dziesięciny II.

Pierwsze zajęcia zaczęły już się odbywać w styczniu 2018 roku, w budynku szkoły. Wiele inicjatyw od tego czasu cieszy się dużą popularnością. Są to spotkania dla dzieci, rodziców i dziadków w postaci wspólnych zajęć, jak również zajęcia indywidualne, skierowane do każdej grupy wiekowej. W świetlicy będzie zapewniana codzienna pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, zajęcia socjoterapeutyczne, muzykoterapeutyczne, arteterapeutyczne, konsultacje z psychologiem, logopedą, zajęcia taneczne, warsztaty kulinarne, językowe, historyczne, zajęcia poprawiające kondycję, warsztaty z rodzicami, grupy wsparcia i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty Centrum Aktywności Wielopokoleniowej!