VIII Międzynarodowy Turniej „BASKET CUP”
w Mini Koszykówce Dziewcząt rocznik 2005 i 2006
W dniach 28 – 30.09.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się VIII Międzynarodowy Turniej „BASKET CUP” w Mini Koszykówce Dziewcząt rocznik 2005 i 2006. W turnieju wzięło udział 5 drużyn dziewcząt z rocznika 2005, 4 drużyny z rocznika 2006 z Działdowa, Ełku, Grodna, Nidzicy, Olsztynka i Zambrowa oraz nasze koszykarki „BASKET 47” Białystok, czyli uczennice z klasy 7 B trenowane przez p. Katarzynę Wensław, uczennice z klasy 6 B trenowane przez p. Małgorzatę Rajchembę i uczennice z klasy 5 B trenowane przez p. Bożenę Laskowską.
Przez trzy dni 152 zawodniczki rozegrały 30 meczy systemem „każdy z każdym”. W niedzielę 30.09.2018r. o godz. 14.00 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymały zawodniczki wyróżnione przez trenerów, najlepsze zawodniczki z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju oraz najlepsze: rozgrywająca, obrończyni i MVP.
DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wspieranie młodych zawodniczek i kibicowanie!
WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT rocznika 2005:
- UKS „BASKET 47” Białystok
- SDYSHOR 7 Grodno
- UKS „TRÓJKA” Ełk
- UKS „TRÓJKA” Działdowo
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo
- UKS „ORKAN” Zambrów
Zawodniczki wyróżnione przez trenerów:
- UKS „BASKET 47” Białystok – Zofia Gutowska
- SDYSHOR 7 Grodno – Arina Golovach
- UKS „TRÓJKA” Ełk – Julia Kędzierska
- UKS „TRÓJKA” Działdowo – Joanna Szeklicka
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Laura Bartosiewicz
- UKS „ORKAN” Zambrów – Zuzanna Chełska
Najlepsze zawodniczki w zespole:
- UKS „BASKET 47” Białystok – Izabela Lewończuk
- SDYSHOR 7 Grodno – Ksenija Kolesnik
- UKS „TRÓJKA” Ełk – Izabela Danielewicz
- UKS „TRÓJKA” Działdowo – Aleksandra Niedzielska
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Milena Panek
- UKS „ORKAN” Zambrów – Camilla Nowacka
Pierwsza piątka turnieju:
- UKS „BASKET 47” Białystok – Julia Jacewicz
- UKS „BASKET 47” Białystok – Oliwia Baran
- SDYSHOR 7 Grodno – Diana Bortnik
- UKS „TRÓJKA” Ełk – Julia Wnorowska
- UKS „TRÓJKA” Działdowo – Alicja Dembska
Druga piątka turnieju:
- SDYSHOR 7 Grodno – Hana Hatenevich
- UKS „TRÓJKA” Ełk – Martyna Radel
- UKS „TRÓJKA” Działdowo – Wiktoria Piórek
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Karolina Siatkowska
- UKS „ORKAN” Zambrów – Daria Walczuk
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE
MVP – najlepsza zawodniczka turnieju: Justyna Adamczuk – UKS „BASKET 47” Białystok
Najlepsza rozgrywająca turnieju: Alisa Bogonskaja – SDYSHOR 7 Grodno
Najlepsza obrończyni turnieju: Aleksandra Ejdys – UKS „TRÓJKA” Ełk
WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT rocznika 2006:
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo
- UKS „BASKET 47” Białystok
- UKS „NENUFAR 5” Ełk
- SDYSHOR 7 Grodno
- UKS „TOP-SPIN” Olsztynek
- UKS „BASKET 47” Białystok II
Zawodniczki wyróżnione przez trenerów:
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Wiktoria Ludwińska
- UKS „BASKET 47” Białystok – Hanna Aleksiun
- UKS „NENUFAR 5” Ełk – Aleksandra Gogolewska
- SDYSHOR 7 Grodno – Ksenija Gulida
- UKS „TOP-SPIN” Olsztynek – Kinga Kotwicka
- UKS „BASKET 47” Białystok II – Zofia Fedorowicz
Najlepsze zawodniczki w zespole:
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Aleksandra Margalska
- UKS „BASKET 47” Białystok – Gabriela Roszkowska
- UKS „NENUFAR 5” Ełk – Justyna Zalewska
- SDYSHOR 7 Grodno – Hanna Pruszak
- UKS „TOP-SPIN” Olsztynek – Klaudia Wiśniewska
- UKS „BASKET 47” Białystok II – Agnieszka Kuklińska
Pierwsza piątka turnieju:
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Zuzanna Wółkiewicz
- UKS „SOKÓŁ” Działdowo – Sara Sowińska
- UKS „BASKET 47” Białystok – Urszula Jaworowicz
- UKS „NENUFAR 5” Ełk – Wiktoria Osiecka
- SDYSHOR 7 Grodno – Alina Czernikiewicz
Druga piątka turnieju:
- UKS „BASKET 47” Białystok – Natalia Łotysz
- UKS „NENUFAR 5” Ełk – Julia Czerwonka
- SDYSHOR 7 Grodno – Alina Malinina
- UKS „TOP-SPIN” Olsztynek – Wiktoria Kanecka
- UKS „BASKET 47” Białystok II – Malwina Halicka
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE
MVP – najlepsza zawodniczka turnieju: Lena Kozikowska – UKS „SOKÓŁ” Działdowo
Najlepsza rozgrywająca turnieju: Aleksandra Grądzka – UKS „BASKET 47” Białystok
Najlepsza obrończyni turnieju: Edyta Suchańska – UKS „NENUFAR 5” Ełk
NAGRODA SPECJALNA
Za wielkie serduszko do koszykówki – Milena Pietrzak (6 lat) – UKS „SOKÓŁ” Działdowo
Opracowała: Anita Duda
Zdjęcia: Szymon Jasiński 8B