Tysiąc powodów by czytać!

Pod takim hasłem jest organizowany konkurs, w którym możemy zdobyć 1000 książek do naszej biblioteki.

Plakat promujący naszą szkołę nosi tytuł „Broń wyobraźni”. Główną inspiracją plakatu stała się aktualnie tocząca się walka w świecie pomiędzy książką a wciąż kuszącymi innymi atrakcjami współczesnego świata (telefon, Internet, telewizja…). Uosobieniem tej walki jest Pirat. Zależy mu przede wszystkim na zainteresowaniu młodych ludzi książką, ponieważ to ona najbardziej rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz pozwala przenieść się do tzw. „innego świata”. Pracę wykonały cztery chętne uczennice z klasy VII D należące do aktywu bibliotecznego. Plakat powstawał stopniowo po zajęciach lekcyjnych uczniów.

Głosować na naszą szkołę można od 1 do 21 października na stronie www.empik.com. Serdecznie zachęcamy!