Egzamin na plus – matematyka

Zajęcia są skierowane do uczniów klas VIII przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i będą wspomagać realizowany w szkole program „Ambitna matematyka plus IV-VIII”. Prowadzone będą przez nauczycieli: panią Marlenę Sokół, panią Lidię Droździewicz, pana Waldemara Kołodzieja i panią Renatę Karwowską.

Założeniem innowacji jest prowadzenie 1 godziny dodatkowych zajęć z matematyki przeznaczonych na pogłębianie wiedzy matematycznej, rozwiązywanie zadań na dowodzenie oraz przykładowych testów egzaminacyjnych przed egzaminem ósmoklasisty. Innowacja ta zakłada również organizację próbnego egzaminu.

Uczestnictwo w takich zajęciach pozwoli uczniom:

• Kształtować pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego oraz postawy dociekliwości.
  • Wyrobić nawyk samodzielnego poszukiwania informacji.
  • Rozwijać umiejętności współdziałania w grupie.
  • Rozwijać umiejętności prowadzenia dyskusji, precyzyjnego formułowania problemów i argumentowania.
  • Wyrabiać nawyk sprawdzania otrzymanych odpowiedzi i korygowania popełnianych błędów.
  • Przygotować się do pokonywania stresu w sytuacjach egzaminacyjnych.

Powtórka materiału będzie obejmować następujące działy: Liczby wymierne i działania, Procenty, Potęgi i pierwiastki, Wyrażenia algebraiczne, równania, Planimetria, Geometria przestrzenna, Matematyka w zastosowaniach, Zadania na dowodzenie. Do pozytywnych zmian wychowawczych tej innowacji można zaliczyć przyzwyczajenie uczniów do systematycznej i efektywnej pracy, organizowania pracy własnej oraz pracy w grupach i zespołach.