Czytamy inaczej

Mając na uwadze potrzeby uczniów i uatrakcyjnienie procesu czytania postanowiłyśmy skorzystać z nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystując audiobooki. Chętni uczniowie z klas II-VIII będą uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach odbywających się w czytelni szkolnej. Dzieci będą słuchać fragmentów książek, które są dostępne m.in. na stronie internetowej Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Książki będą czytać znani i lubiani aktorzy. Ich treść będzie dostosowana do wieku i zainteresowań uczniów.

Zastosowanie nowej technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy z czytelnikiem poprzez audiobooki to istota innowacji. Przewidywane korzyści wdrożenia innowacji pedagogicznej zakładają: wzrost zainteresowania literaturą; rozwój zdolności językowych; rozwój wyobraźni; poprawa koncentracji i skupienia.

Innowację wdrażają: pani Alina Borowska, pani Małgorzata Jabłońska, pani Marta Szczygielska.