BAJKOTERAPIA w ramach działań Centrum Aktywności Wielopokoleniowej

BAJKOTERAPIA

 

W ramach działań Centrum Aktywności Wielopokoleniowej funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 47 im Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku zostały zorganizowane bezpłatne zajęcia BAJKOTERAPII.

Zajęcia te będą prowadzone w grupie około dziesięciu osób uczęszczających do klas 0-II Szkoły Podstawowej. W czasie spotkań będą czytane różnego rodzaju bajki, baśnie oraz bajki terapeutyczne dla dzieci. Następnie utwory będą analizowane, po czym uczniowie będą wykonywać związane z nimi tematycznie prace plastyczno – techniczne, ćwiczenia dramowe, teatrzyki kukiełkowe i pacynkowe, będą rozmawiać o uczuciach, wartościach oraz słuchać muzyki. Celem głównym zajęć bajkoterapii jest obniżenie różnego rodzaju lęków, wypracowanie przez dzieci własnych sposobów i umiejętności radzenia sobie z takimi emocjami jak złość, zazdrość, smutek, strach itp. oraz wspieranie rozwoju osobowości dzieci.

Zajęcia będą odbywały się we wtorki od 2 października 2018r. w godzinach 15:30-17:00 w Sali nr 1 w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej  przy SP 47w Białymstoku

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa dziecka w zajęciach należy wypełnioną Kartę Zgłoszeniową przesłać na adres  caw@sp47.bialystok.pl. , bądź złożyć bezpośrednio u osoby prowadzącej zajęcia.

 

 

UWAGA!!!     PIERWSZE ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ NA STOŁÓWCE SP 47 WE  WTOREK 2 PAŹDZIERNIKA 2018 W GODZINACH 15:30-17:00

KARTA ZGŁOSZENIA BAJKOTERAPIA