Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w całej Europie obchodziliśmy wyjątkowe święto – Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z tym dniem w naszej szkole odbył się uroczysty apel, degustacja kuchni europejskiej oraz konkurs plastyczny. Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie uczniom korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich znaczenia w naszym życiu.

Na apelu uczniowie uczestniczyli w swoistej lekcji języków obcych, uczyli się podstawowych słów po angielsku, rosyjsku, włosku, hiszpańsku, francusku, niemiecku i czeczeńsku. A także sprawdzili swoją znajomość słów typu „fałszywi przyjaciele” w języku angielskim i rosyjskim. Na apelu rozdano także nagrody za konkurs na plakat promujący naukę języków obcych. Narody zdobyły: Oliwia Kozak z kl. 6d, Malwina Halicka z 5b i Izabela Lewończuk z 7b, wyróżnienie otrzymała Alicja Kazberuk z 8d.

Na 3 długich przerwach ogromną popularnością cieszyła się degustacja potraw z kuchni europejskiej. Dziękujemy wszystkim uczniom za przyniesienie różnych pyszności na naszą akcję. Dochód ze sprzedaży dań przekażemy stowarzyszeniu „My dla innych”.

Mottem podsumowującym wszystkie wydarzenia niech będą słowa: Starajmy się być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda. Uczmy się języków obcych , zacznijmy od zaraz!

Katarzyna Kruglicz

Aneta Oksieńciuk

Joanna Rutkowska