„Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”.

„Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”.

Dnia 13 września 2018 r. chętni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Warsztaty komiksu historycznego „Niepodległa w komiksie” poprowadził Pan Szymon Teluk z Wrocławia – malarz, rysownik, ilustrator.

Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim w jaki sposób zaadoptować wydarzenie historyczne na scenariusz krótkiego komiksu. Ponadto poznali podstawy języka komiksu oraz dowiedzieli w jaki sposób tworzyć tzw. „pasek komiksowy”. Każdy z uczestników stworzył swój własny komiks inspirowany prawdziwymi wydarzeniami historycznymi.

 

Marta Szczygielska

Małgorzata Jabłońska