Budżet Obywatelski 2019

W niedzielę 16 września na Plantach białostoczanie mogli poznać projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Miasto Białystok przygotowało 10 mln zł przeznaczonych na realizację wybranych przez mieszkańców celów. W dniach między 3 a 17 października 2018 r. pod głosowanie mieszkańców Białegostoku zostaną poddane 93 projekty. Jedna osoba będzie mogła zagłosować maksymalnie na 4 projekty z dowolnej kategorii. Głos będzie można oddać w wyznaczonych punktach lub przez Internet.
Jednym z projektów poddanych wkrótce pod głosowanie jest projekt oświatowy o symbolu S17 – „Modernizacja sali gimnastycznej i natrysków w SP47”.
Drugim z projektów jest projekt oświatowy o symbolu S31 – budowa „Osiedlowego zakątka doświadczania przyrody”, w skład którego wejdą: ogródek meteorologiczny, ziołowa ścieżka zdrowia, skalniak, ogródek warzywny.
Prosimy wszystkich (dorosłych i młodzież), którym zależy na tym, aby nasi obecni i przyszli uczniowie mogli ćwiczyć w nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie sportowym oraz popularyzacji zdrowego stylu życia i kształtowaniu postaw proekologicznych wśród lokalnej społeczności, na oddanie głosu na projekt S17 i S31.
Szczegóły wkrótce!