Akcja czytelnicze – Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Akcja czytelnicze – Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

 

W dniu 7.09.2018 r. uczennice z klasy 8 należące do aktywu bibliotecznego uczestniczyły w akcji czytelniczej – w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Impreza czytelnicza odbyła się w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. W tracie spotkania młodzież obejrzała prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości pisarza, wysłuchała odczytanych fragmentów „Przedwiośnia”. Podsumowaniem akcji czytelniczej był konkurs wiedzy dotyczący Stefana Żeromskiego. Wszystkie uczennice z naszej szkoły poprawnie odpowiedziały na zadane pytania i otrzymały nagrody. Impreza czytelnicza wpisała się w kalendarz wieloletniej współpracy prowadzonej przez bibliotekę szkolną z Filią nr 9 Książnicy Podlaskiej.

 

Alina Borowska