Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców w Katowicach

W piątek 8 czerwca 2018 Katowice powitał szkolne drużyny koszykówki chłopców z całej Polski piękną pogodą i równie pogodnym nastrojem.

Na turnieju pojawili się zarówno doświadczeni gracze – szkoły, które już wielokrotnie występowały w podobnych finałach, zdobywając na nich najwyższe laury, jak i zupełni debiutanci.

 

Drużyny zostały losowo przydzielone do 4 grup po 4 drużyny każda, w których obowiązywał system rozgrywek każdy z każdym. Po wyłonieniu miejsc w grupie, rozgrywano kolejny etap równie (drużyny z miejsc 1-2 między sobą, drużyny z miejsc 3-4 między sobą), aby ostatecznie wyłonić zespoły walczące o poszczególne miejsca. Każda z drużyn rozegrała dzięki temu systemowi 6 spotkań

Nasi chłopcy w grupie spotkali się z Łańcutem, Ostrowem Wielkopolskim i Ełkiem. Po zaciętych meczach ulegliśmy wszystkim trzem zespołom. Drugiego dnia mistrzostw przegraliśmy z Lubinem , ale odnieśliśmy wysokie zwycięstwo nad  Nowym Sączem .W meczu o 13 miejsce na naszej drodze staną Wrocław, którym niestety przegraliśmy.

Ostatecznie zajęliśmy XIV miejsce w Polsce, co jest ogromnym sukcesem naszej szkoły. Wyróżnienie indywidualne za najlepszego zawodnika w zespole  otrzymał Jan Ruszkiewicz oraz Karol Kamiński za największy wkład pracy w drodze do finału Mistrzostw Polski.

GRATULUJĘ !!!

Skład  zespołu: Karol Kamiński, Jakub Płoszczyca, Mateusz Głowacki, Piotr Korolczuk, Alan Prawdzik, Patryk Bućko, Jakub Bajraszewski, Mateusz Samojło, Jan Ruszkiewicz, Ernest Winnicki, Kamil Kisiel, Sebastian Waklczak, Kamil Polubicki.

Dziękujemy rodzicom, Podlaskiemu Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu oraz Prezydentowi Miasta Białegostoku za umożliwienie przeżycia tak wspaniałej przygody sportowej.

 

Mirosław Wierzbicki