Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych

14 maja rozpoczęliśmy szkolne obchody Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych. W związku z tym miało miejsce wiele wydarzeń, w których udział wzięli uczniowie klas IV – VII.

Pierwszego dnia panie Ewa Leonowicz i Agnieszka Wróblewska zorganizowały „Quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”. Zainteresowani uczniowie losowali pytania i zaznaczali poprawne odpowiedzi. W nagrodę za udział w zabawie pięcioro wylosowanych uczniów otrzymało słodkie podarunki.

Kolejnym działaniem była kulinarna podróż do Wielkiej Brytanii i USA „(British and American) Food is Good”. Panie Joanna Rutkowska i Aleksandra Nierodzik zorganizowały zajęcia, na których uczniowie mogli spróbować oryginalnych produktów z Wielkiej Brytanii i USA, a także przygotowanych przez uczniów frytek i tostów.

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią Joannę Rutkowską pt. „So you think you can dance?”, na których podejmowali próbę zatańczenia tradycyjnych tańców wywodzących się z różnych krajów anglojęzycznych. Były to: taniec Haka z Nowej Zelandii, który wzbudził najwięcej emocji, Irish Dancing z Irlandii, taniec Aborygenów z Australii, walc angielski i taniec amerykańskich Cheerleaderek.

Klasa Vd wraz z panią Aleksandrą Nierodzik poznawała zasady właściwego parzenia herbaty angielskiej podczas zajęć pt. „Herbatka u Królowej”. Uczniowie obejrzeli film instruktarzowy, uzyskali informacje o tradycji picia „Five o’clock tea”, a następnie wspólnie popijali oryginalną angielską herbatę z domowymi ciasteczkami, czekoladą, cukierkami i innymi pysznościami.

W ramach Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych nauczyciele angliści zorganizowali wiele konkursów:

  • „Sing a Song” – konkurs piosenki anglojęzycznej (p. Izabela Skup)
  • „How much do you know about the USA?” – uczniowie klas VI rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (p. Katarzyna Sawicka)
  • „It’s London” – Uczniowie klas IV-VII przygotowywali prace plastyczne prezentujące miejsca kojarzące się z Londynem (p. Katarzyna Sawicka)
  • „All about Ireland” – konkurs plastyczny, który miał na celu zmotywować uczniów do wyszukania informacji o Irlandii Północnej oraz przedstawienia jej w sposób graficzny na plakacie używając dowolnych technik wraz z krótką informacją w języku angielskim (p. Ewa Leonowicz)
  • „Kalendarz świąt angielskich” – konkurs plastyczno-językowy (p. Joanna Perkowska)
  • „Oblicza Stanów Zjednoczonych” – konkurs plastyczno-informatyczny (p. Joanna Perkowska)
  • „Famous sports people” – konkurs plastyczny dla klas IV na najciekawszy plakat (p. Izabela Skup)

Uczniowie chętnie brali udział działaniach w ramach w szkolnych obchodów Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych. Miejmy nadzieję, że wzbudziliśmy w naszych wychowankach ciekawość na temat kultury krajów anglojęzycznych i zmotywowaliśmy ich do nauki języka angielskiego.