Relacja ze szkolnych obchodów 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom

 

W dn. 4.06-8.06.2018 r. odbyły się szkolne obchody 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Inauguracją szkolnych obchodów był happening „Głośne czytanie książek”, w którym wzięły udział klasy: 5c; 5d; 5e; 6d. Jedenastu uczniów z klasy III h uczestniczyło w miejskiej inauguracji 7 BTCzDz w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W szkole zostały przeprowadzone dwa konkursy – „Konkurs plastyczny na okładkę do ulubionej książki”, w którym uczestniczyli uczniowie z klas: I b; II a; II b; III d; III e; III f; III h oraz „Konkurs plastyczny na plakat reklamujący ulubioną książkę” dla klas IV-VII. Dziewięciu uczniów z aktywu bibliotecznego wzięło udział w warsztatach edukacyjnych „Jak powstaje książka ?” w Księgarni Trzy Kropki. W szkole gościliśmy panią bibliotekarkę Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Czytała ona klasie III g książki i przeprowadzała zabawy edukacyjne. Odbyła się impreza czytelnicza „Uczniowie czytają dzieciom z klas 0” , w trakcie której aktyw biblioteczny czytał klasie 0 a kolejne rozdziały książki „Reksio. Wielka księga przygód”. Uczniowie klas I-VII uczestniczyli w III edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” – bicia rekordu wspólnego cichego czytania. Na parterze szkoły społeczność szkolna oglądała wystawy pokonkursowe: „Najpiękniejszy dzienniczek lektur”, „Najciekawsza zakładka do książki”, „Okładka do ulubionej książki”, „Plakat reklamujący ulubioną książkę”. W trakcie tego tygodnia wychowawcy klas realizowali tematy „Książki mojego dzieciństwa” – klasy 0-III oraz „Moje książkowe fascynacje” – klasy IV-VII. Kontynuowano akcję „Uwolnij książkę”. Powiązana ze szkolnymi obchodami 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom była zabawa samorządu – przebieramy się za bohaterów bajek, filmów i książek.

Alina Borowska