Koszykarskie sukcesy młodych sportowców w świąteczny weekend

Turniej w Działdowie

W dniach 01.06 -03.06.2018r. w Działdowie  odbył się X Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „SOKÓŁ CUP 2018”, w którym udział wzięły 4 zespoły  z naszej  szkoły: dziewczęta z klas IV pod opieką p. Bożeny Laskowskiej, dziewczęta z kl. V pod opieką p. Małgorzaty Rajchemba, dziewczęta z klasyVI, VII pod opieką p.Katarzyny Wensław oraz chłopcy z klasy V pod opieką p. Andrzeja Sinielnikowa.

Przez 3 kolejne dni zmagań sportowych każdy z zespołów rozegrał po 5 meczy.

Klasyfikacja zespołów:

I miejsce  –  zespół  dziewcząt klasa IV. Skład zespołu:

Bućko Wiktoria, Czarnecka Julia, Fedorowicz Lidia, Halicka Malwina, Klemienia Julia, Kuklińska Agnieszka, Marcinkiewicz Karolina, Mirończuk Magdalena, Nowik Dominika, Pietrasz Gabriela, Ruszkiewicz Zofia, Rutkowska Anna, Sawicka Maja, Urban Kinga.

Wyróżnienia indywidualne:

MVP – najlepsza zawodniczka turnieju: Ruszkiewicz Zofia
Najlepsza piątka turnieju: Bućko Wiktoria
Najlepsza zawodniczka w zespole: Halicka Malwina
Wyróżnienie trenera: Klemienia Julia

I miejsce  –  zespół  chłopców klasa V. Skład zespołu:

Andraka Krzysztof, Bolatov Yusup, Busłowski Szymon, Kisiel Kamil, Marcinkiewicz Michał, Olszewski Paweł, Ruszkiewicz Jan, Sinielnikow Tomasz, Szuszkiewicz Kacper, Walczak Sebastian, Winnicki Ernest,

Wyróżnienia indywidualne:

MVP – najlepszy zawodnik  turnieju: Walczak Sebastian
Najlepsza piątka turnieju: Kisiel Kamil
Najlepszy zawodnik w zespole: Ruszkiewicz Jan
Wyróżnienie trenera: Bolatov Yusup

III miejsce  –  zespół  dziewcząt klasa VI. Skład zespołu:

Adamczuk Justyna, Grabowiecka Kinga, Gutowska Zofia, Jacewicz Julia, Kondraciuk Aleksandra, Lewończuk Izabela, Maryszczuk Julia, Ostaszewska Julia, Pasiuk Magdalena, Popławska Barbara, Porzezińska Julia, Sidorczuk Karolina, Wińska Nikola, Zdanowicz Maria

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszyobrońca turnieju: Zdanowicz Maria
Najlepsza piątka turnieju: Adamczuk Justyna
Najlepsza zawodniczka w zespole: Gutowska Zofia
Wyróżnienie trenera: Kondraciuk Aleksandra

IV miejsce  –  zespół  dziewcząt klasa V. Skład zespołu:

Aleksiun Hanna, Białous Weronika , Buraczuk Katarzyna, Dudzińska Klaudia, Grądzka Aleksandra, Jakowiak Patrycja, Jaworowicz Ula, Komenda Karfolina, Kowalewska Natalia, Łotysz Natalia,Piećko Ada, Popławska Nel, Roszkowska Gabriela, Sienkiewicz Julia

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepsza piątka turnieju: Sienkiewicz Julia
Najlepsza zawodniczka w zespole: Jaworowicz Urszula
Wyróżnienie trenera: Kowalewska Natalia

Autor Małgorzata Rajchemba