Wycieczka klasy 1b do Pacowej Chaty

Wycieczka klasy 1B do Pacowej Chaty koło Krypna

Klasa 1 b uczestniczyła w zajęciach w czasie których dzieci miały okazję przekonać się jak wyglądało życie dawniej. Widzieliśmy mielenie mąki na żarnach, prasowanie żelazkiem z duszą, mieliśmy okazję sami zrobić pranie na tarze. Dzieciom bardzo spodobało się pieczenie podpłomyków, tak jak robiły to nasze prababcie na kaflowym piecu, a w dodatku ich wypieki okazały się naprawdę smaczne. Gdy zjedliśmy czekały na nas dalsze atrakcje: przyozdabialiśmy formy z gipsu, zwiedzaliśmy galerię polskich władców a także wysłuchaliśmy wielu ciekawostek i anegdot o minionych czasach. Potem nadszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu : przeciąganie liny, chodzenie po równoważni, rzut podkową do kosza, a także chodzenie na szczudłach. Na zakończenie dnia zjedliśmy przepyszne, własnoręcznie upieczone kiełbaski z ogniska i zmęczeni udaliśmy się z powrotem do naszych domów.

Opracowała:
Dorota Hapunik