Podsumowanie projektu UNICEF „zaWODY dla Afryki”

W drugiem semestrze nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „zaWODY dla Afryki”. W ramach projektu w szkole odbył się szereg zajęć na temat znaczenia wody w życiu człowieka. Uczniowie zapoznali się z danymi na temat wody na świecie i w ludzkim organizmie, marnowaniu wody przez Europejczyków, sytuacji mieszkańców Somalii, działań organizacji UNICEF w państwach Afryki. Uczniowie oglądali materiały filmowe pod tytułem „Droga po wodę” i „Ile kosztuje woda”.

Oprócz tego dzieci pracowały w grupach zbierając pomysły do Kodeksu Oszczędzania Wody, chętne grupy w domu dopracowywały plastycznie swoje prace. Jeden najlepszy kodeks, uczennic z klasy 5c został wysłany do biura UNICEF i weźmie udział w ogólnopolskim konkursie.

Mamy nadzieję, że wiedza, którą nasi uczniowie zdobyli dzięki projektowi pozwoli im wprowadzić w swoje życie zasady oszczędzania wody w codziennych czynnościach.

koordynatorem projektu w szkole była Katarzyna Kruglicz