Konkurs „W świecie baśni”

8 maja sala nr 205 zamieniła się w prawdziwe królestwo pełne czarów, magii, niezwykłych stworzeń i dobrych wróżek. Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,W świecie baśni’’.

Uczestnikami turnieju baśniowego były trzyosobowe zespoły uczniów klas czwartych. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień i rozwijanie zainteresowań uczniowskich, prezentacja zdobytej wiedzy i umiejętności oraz propagowanie uniwersalnych wartości zawartych w baśniach.
Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach – m.in. odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały baśniowe rekwizyty. Uczestnicy ujawnili również swoje zdolności aktorskie, prezentując w formie pantomimy scenki z wybranych baśni. Dzięki nim właśnie publiczność została wprowadzona w tajemnice owiane grozą, na których końcu kryje się zawsze szczęśliwe zakończenie.
Wszystkie drużyny wykazały się doskonałą znajomością tekstów H. Ch. Andersena, Ch. Perrault i Braci Grimm. W rywalizacji trzecie miejsce wywalczyła klasa 4c, drugie miejsce zajęły 4b i 4f. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z klasy 4d i to oni zyskali miano najlepszych  znawców baśni. Nagrody dla zwycięzców  zostaną wręczone na apelu podsumowującym wszystkie tegoroczne konkursy katedry humanistycznej.
Organizatorzy: Joanna Hanczaruk, Katarzyna Smolej