Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietna w naszej szkole miało miejsce kilka ciekawych inicjatyw.

Uczniowie z wybranych klas prezentowali swoim kolegom i koleżankom ulubione książki. W specjalnie przygotowanych kącikach można było obejrzeć i przeczytać fragmenty wybranych lektur, tych, które zdobyły Wasze serca.

Na holu odbył się konkurs, w którym uczniowie mieli wskazać autorów wybranych cytatów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Uwolnij książkę”, w której uczniowie przynieśli wiele lektur i pozostawili je w szkole. Ta inicjatywa trwa nadal i w specjalnie utworzonym kąciku bookcrossingowym można przysiąść i poczytać.

Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Uczniowie, za udział w akcji.

Katarzyna Smolej i Justyna Mnich