II ARCHIDIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

19 kwietnia 2018 r. czterech uczniów naszej szkoły: Maciej Goroszewski z 4 d, Kacper Pacuk i Oskar Stepaniuk z 6 c (opiekun mgr M. Manaches), Jakub Dudko z 6 d (opiekun ks. M. Matys) wzięło udział w II Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem” o Ewangelii wg św. Jana. W konkursie wzięło udział ponad 90 uczestników, a pytania były na bardzo wysokim poziomie.

Po godzinnym konkursie, uczniowie udali się do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie ks.biskup Henryk Ciereszko odprawił Mszę Świętą w intencji uczestników i ich opiekunów. Nasi dwaj uczestnicy – ministranci: Maciej i Jakub służyli przy ołtarzu.

Następnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, zaś laureaci nagrody rzeczowe.

Nasi uczniowie nie zostali wprawdzie laureatami, ale gratulacje należy złożyć całej czwórce za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.

Monika Manaches