Międzynarodowe Targi Książki

W dn. 20.04.2018 r. dwudziestu ośmiu uczniów z aktywu bibliotecznego wzięło udział w 7 Międzynarodowych Targach Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Dzieci obejrzały stanowiska wielu wydawnictw książkowych. Zakupiły książki, dostały bezpłatne plakaty, zakładki i baloniki. Uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Tyszką. Po spotkaniu autorskim otrzymały autografy pisarzy: Agnieszki Tyszki, Grzegorza Kasdepke i Tomasza Samojlika. Uczniami w trakcie wyjścia opiekowały się nauczycielki Alina Borowska i Małgorzata Jabłońska. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali trzy uczennice z klasy 4 c do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Czytanie jest the best!” , który towarzyszył Targom Książki. Dziewczynki wykonały ilustracje do książek Martina Widmarka.

 

Alina Borowska