Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia

Obchody Światowego Dnia  Książki i Praw Autorskich

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto miłośników literatury obchodzić będziemy w poniedziałek (23 kwietnia). Tego dnia szkolny hol na drugim piętrze stanie się strefą czytania. Uczniowie w specjalnie przygotowanych  kącikach czytelniczych zachęcać Was będą do czytania książek swoich ukochanych autorów.

Stosując się do koncepcji bookcrossingu, będziemy również uwalniać książki. Bookcrossing to  idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole taka półka znajdować się będzie na holu, na drugim piętrze.  Zachęcamy Was do dzielenia się książkami! Przynieście ze sobą książki, które chcecie przekazać innym uczniom!

Kolejną atrakcją będzie konkurs: „Z jakiej książki pochodzi ten fragment?”. Na dwóch długich przerwach w sali nr 207 każdy z Was będzie miał okazję sprawdzić swoją wiedzę czytelniczą. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na uczniów czekają słodkie nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: J. Mnich, K. Smolej