Festiwal piosenki w Szkole Podstawowej nr 47

7 edycja fesiwalu

5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbył się miejski konkurs piosenki pt. „Festiwal piosenki z czasów Babci i Dziadka”.

W tym roku odbyła się już siódma edycja festiwalu. Jego forma została rozszerzona o kategorię klas IV oraz wspólne śpiewanie babć i dziadków z wnukami. Poprzednie edycje dotyczyły jedynie występu solistów z klas I-III. Organizatorkami konkursu od lat są panie: Agnieszka Myszkowska oraz Ewa Wojciuk, które współpracują z pracownikami Muzeum Wojska w Białymstoku, aktywnie zaangażowanymi w realizację tego przedsięwzięcia. Największą nagrodą i satysfakcją dla organizatorów jest rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem oraz coroczne powroty wielu uczestników festiwalu. W tym roku zaproszono do współpracy panią Katarzynę Smolej.

Repertuar muzyczny był bardzo szeroki, pojawiły się utwory takich wykonawców jak: Helena Grossówna „Ach jak przyjemnie”, Zula Pogorzelska „Bo ja się boję sama spać”, Wojciech Gąsowski „Tamte prywatki”. Oprócz piosenek lekkich i przyjemnych pojawiły się również niezwykle poruszające, takie jak: „Dziś idę walczyć mamo”, „Matko moja ja wiem” lub „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Celem festiwalu jest wzmacnianie więzi między pokoleniami, a szczególnie dziadkami i wnukami. Ideą jest także ukazanie dzieciom klimatu dawnych lat, a także wzbudzenie szacunku do dawnej kultury poprzez muzykę, która jest nam wszystkim bliska.

Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach. Oto lista laureatów:

Dziecko z babcią:

 • Jakub Downar z babcią Danutą – I miejsce
 • Maja Jamiołkowska z babcią Elżbietą – II miejsce
 • Martyna Kisiel z babcią Krystyną – III miejsce

Klasa 0 – I

 • Gabriela Waszczuk (SP nr 12) – I miejsce
 • Krzysztof Sokołowski (SP nr 12) – II miejsce
 • Julia Dzieszko (SP nr 28) – III miejsce
 • Julia Wyszyńska (SP nr 16) – wyróżnienie

Klasa II – III

 • Anna Łyżwa (SP nr 50) – I miejsce
 • Zofia Łapińska (SP nr 4) – II miejsce
 • Joanna Kurylonek (SP nr 5) – III miejsce
 • Błażej Korbut (SP nr 47) – III miejsce
 • Alicja Bobryk (SP nr7) – wyróżnienie

Klasa IV

 • Martyna Kalinowska (SP nr 12) – I miejsce
 • Dominika Onichimiuk (SP nr 47) – II miejsce
 • Dominika Pochodowicz (SP nr 12) – II miejsce
 • Rozelia Omeliańczyk (SP nr 43) – III miejsce
 • Julia Jarońko (SP nr 16) – wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy laureatów na ponowne wykonanie oraz wręczenie nagród 16.04.2018r. o godz. 11.00.