Projekt „International Camp”

Projekt „International Camp” zorganizowany został we współpracy klasy 3c i 4c. Celem projektu było pokazanie różnic narodowościowych w zakresie języka, obyczajów i kultury, a jednocześnie wskazanie podobieństw wśród dzieci różnych krajów świata. Uczestnicy Międzynarodowego Obozu mieli możliwość poznania zwrotów powitalnych w języku arabskim, hiszpańskim, japońskim, francuskim, hinduskim, rosyjskim, włoskim oraz angielskim i polskim. Nieodzowną atrakcją okazały się narodowe tańce w tym hiszpański – flamenco, taniec hinduski – Nataraja, arabski – rags shargi, włoski – w stylu Siciliana, francuski – Italy Disco oraz japoński taniec Butoh i polski – krakowiak. Pokłosiem przedsięwzięcia był wykonany Multicutural Carpet – Dywan Wielu Narodowości, na którym uczestnicy upamiętnili odbite swoje dłonie, które są symbolem wspólnej pracy, zabawy i chęcią współbratania się kultur. Ogromną satysfakcję sprawiły uczniom pieczołowicie przygotowane stroje adekwatne do kultury danego kraju. Nie zabrakło również zabaw, śpiewu a przede wszystkim kreatywności przy tworzeniu projektu. International Camp obudził w dzieciach chęć uczestniczenia w prawdziwym wielonarodowościowym obozie integracyjnym może nawet w Naszej Szkole!

Pracą załogi koordynowały:
Małgorzata Kuźmicka i Izabela Skup