Integracja klas 3g i 5b

27 marca odbyła się integracyjna podróż pociągiem klas 3g i 5b. Uczniowie w niecodziennych strojach, wyposażeni w walizki, kufry i inne zaskakujące rekwizyty, realizowali wspólny projekt pt. „Lokomotywa”. Wyzwaniem dla obu klas było przedstawienie bardzo znanego wiersza Juliana Tuwima w sposób nieznany, zabawny, humorystyczny. Dzieci przygotowały się do projektu bardzo starannie – każdy poznał swoja rolę, przygotował odpowiednią garderobę i rekwizyty. Następnie uczniowie kl 3g i 5b zapoznali się i wspólnie ćwiczyli pod kierunkiem swoich wychowawców, przy doskonałej współpracy starszych z młodszymi. Dzieci pomagały sobie w pożyczaniu rekwizytów jak również uczyły się od siebie przełamywania tremy, wyraźnej dykcji, skupienia uwagi, a nawet wytrwania w absolutnej ciszy. Przy tym obydwie klasy świetnie się bawiły i zgodnie stwierdziły, że takie zajęcia lubią najbardziej. Nagrany wspólnymi siłami film pozostanie świetną pamiątką tego spotkania.
Wychowawczynie klas:
3g – pani Elżbieta Nowik
5b – pani Joanna Rutkowska