Misterium Wielkanocne

W środę, 28 kwietnia, zostało wystawione Misterium Paschalne o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas IV – VII pod kierownictwem katechetek: A. Brzyskiej, M. Manaches, D. Suprunowicz. Pieśni wykonał chór szkolny poprowadzony przez p. J. Drużyńską.

Wydarzenia ukazane przez dzieci wprowadziły nas w atmosferę Triduum Paschalnego. Uczniowie zakończyli występ słowami: „Pan Jezus Zmartwychwstały zwyciężył śmierć, grzech i szatana. Niech więc radość ogarnia nasze serca. Wszędzie i każdemu rozdajmy dobroć i uśmiech, by świat poznał, że Pan Jezus prawdziwie żyje i działa w naszych sercach. Tego Wam, Kochani Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki, serdecznie życzymy”.

Dyrekcja, gratulując „aktorom” występu dołączyła się do życzeń dla uczniów, ich Rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Opracowała: M. Manaches